Autor Tema: FlixBus  (Posjeta: 72313 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline damir050

  • Član
  • *
  • Postova: 491
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #45 u: 03 10, 2017, 01:45:12 prijepodne »
Ove se odnosi na  novo pridosle Kooperante , A ne za  Postojece

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #46 u: 20 12, 2017, 22:35:43 poslijepodne »
Sad u petak karta u jednom pravcu München Sarajevo 99.90eur.
Bar tako stoji na sajtu, a ako je zaista tacno, ja sa njims ne bih nikad vide putovao

Offline Dani

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 348
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #47 u: 21 12, 2017, 01:11:34 prijepodne »
Bielfeld Zenica 140 €  a za Tuzlu 70 €?  Sto kako ne znam al su da se ne izrazavam sta sto se tice karata. Umjesto da daju sad svima iste i povoljne cjene jer ce im bit puni busevi

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk


Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #48 u: 21 12, 2017, 20:24:05 poslijepodne »
Ovaj vikend je najudarniji u citavoj godini, ne znam zasto se cudite cijenama, takav im je sistem.

Offline Dani

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 348
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #49 u: 21 12, 2017, 20:52:08 poslijepodne »
Nabijem ih ja na cjene kad moram tako govorit (zbog zivaca jer mi dragi ljudi dolaze iz Njem za Ng. Zivio Kantic. Hannover - Zenica 144 KM. A u Centre (Flix)  isto to al u eurima. Zar to nije malo sramota?

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk


Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #50 u: 21 12, 2017, 21:00:44 poslijepodne »
Kad su te grupacije donijele ičeg dobrog... Ne platiš na mostu, ali zato na ćupriji te oderu momački... Zato je Kantić majka

Offline FNX

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 179
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #51 u: 21 12, 2017, 23:20:51 poslijepodne »
Isto vam je i sa Wizz Airom, reklamiraju se kao , su im cijene 39.99km , al ustvari kad uzimas kartu nema jeftinije ispod 150km...marketing je čudo

Offline Dani

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 348
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #52 u: 21 12, 2017, 23:29:14 poslijepodne »
Mozes imat srece sa wizzom. Ja sam kupio 11 karata u isto vrijeme za Svedsku za 29KM po karti.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk


Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4294
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #53 u: 21 12, 2017, 23:31:38 poslijepodne »
Ovaj vikend je najudarniji u citavoj godini, ne znam zasto se cudite cijenama, takav im je sistem.

Upravo to, sto se cudite, valjda je svima jasno da Flix radi po tom sistemu, ako imas srece mozes proci ekstra (i to ugl.samo u jednom smjeru), ali ako ides u zadnji tren uzimati kartu, onda si nadrapao...

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #54 u: 22 12, 2017, 01:13:26 prijepodne »
Cudimo se iz razloga sto konkurencija Kantic, Globtour itd imaju iste cijene kao i van sezone. Ja ne znam ko bi putovao s njima posle ovoga.
Druga je stvar u Njemackoj gdje i nemaju konkurenciju, pa i kad poskupljaju opet su jeftiniji od DB
« Zadnja izmjena: 22 12, 2017, 01:15:40 prijepodne od Busfahrer »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11214
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #55 u: 22 12, 2017, 08:23:27 prijepodne »
Citat: Marko_BL417
Kad su te grupacije donijele ičeg dobrog... Ne platiš na mostu, ali zato na ćupriji te oderu momački... Zato je Kantić majka

Ko planira proći će extra, al je problem što smo mi lijen narod pa nam mrsko sve i sve radimo 5 do 12.
ja sam na Wizz air prije dva mjeseca rezervisao extra jeftino povratne karte za Prag, ali da ih rezervišem 3 dana prije puta e onda ohoooo....
i Wizz i Flix skontali da smo lijeni i da nas mogu uzimat lopatom. Nisu oni krivi, krivi smo mi :D

A Kantić majka po cijeni, al dok izađeš iz BiH prođe ti jedan dan putovanja, uz XX presjedanja... Tako je sa većinom. Rijeko ko vozi direktno i sa istim busom, ali opet koliko para toliko muzike

Offline Lisnjic_99

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #56 u: 28 01, 2018, 21:26:03 poslijepodne »
Podrav forumaši bas neki dan citam da u zadnje vrijeme flixbus ima oko 5 milona €    gubitka mjesecno globalno govoreci stalno su u minusu, a vec su se pojavile neke spekulacije o gasenju flixa  a pojavljivanju slicnog koncepta pod nazivom euro bus, a flixbusu je najmanji problem ugasiri firmu jer su tu 2 covjeka koji imaju samo svoju kancelriju bukvalno, pa bih volio
cuti vase misljenje kako bi se to moglo odraziti prvo na evropsku a zatim i na nasu domacu bus scenu.




Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11214
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #57 u: 28 01, 2018, 22:01:39 poslijepodne »
prije ulaska u Hrvatsku su kružile te priče o minusu, a oni uđoše u Sloveniju, Hrvatsku i BiH i šire operacije... Ko će mu ga znat šta njima piše u računovodstvenim knjigama.... Ali prema informacijama u članku https://www.bhbus.ba/2017/12/20/start-up-flixbus-do-kraja-2017-godine-profitabilan/ - tačno je da su bili u minusu, ali da su napokon postali profitabilni i znači od ove godine će ići pozitivnom putanjom.

Opekao sam se davno prognozirajući kad su se Meinfernbus i Flixbus pojavili izjavom da će sve doći i proći, ali da će Touring preživjeti, kad ono.... Tako da ja ne bih ništa dalje prognozirao :D

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #58 u: 28 01, 2018, 22:08:43 poslijepodne »
Kakvo ba gasenje, 40 miliona putnika prosle godine imali. A to da dva covjeka iza tog projekta stoje, to si u pravu. I u slucaju necega loseg, najjadniji su prevoznici nazalost. Njihov dugorocni cilj je da uvezu sto vise prevoznih sredstava, a pogotovo da ljudi sto manje koriste auta

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1867
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #59 u: 29 01, 2018, 01:49:00 prijepodne »
 The_Dubster odlicno je sto je Touring prebrodio krizu po meni bila bi steta da je firma sa tolikom istorijom tako zavrsila. :D
Eurobus je partner firma od Sinbada neverujem da ce sad oni preuzeti Flixbus. :D
Cisto sumnjam da ce flixbus propasti posto je toliko napredovao i vidjam skoro uvek pune buseve. :D